Neden Haci Sayid ?

Yenilikçi vizyonumuzla her geçen gün kendimizi geliştiriyor; iş ortaklarımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve tabii ki gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızla büyüyoruz. HACI SAYİD 1968 yılından bu yana Türkiye’de klasik baklavacılık tanımının dışına çıkarak baklava, pasta ve kafeteryanın bir arada bulunduğu mağaza konseptini geliştirerek, bir yeniliğe imza atmıştır. Son yıllarda gördüğü ilgi ile kendine komple işletmecilik özelliği edinen ve bu doğrultuda sağlam bir alt yapı oluşturan HACI SAYİD, artık bayilik sistemi ile işletilmek üzere işletmecilere kapılarını açmıştır.

Siz de

1

Yüksek Kazanç

2

Profesyonel İş Hayatı

3

Güçlü bir marka ile sektörde farkındalık

Icon Dashboard 1

Haci Sayid Franchising

Köklü, tanınmış bir tatlı markası ile pazara girerek rekabet avantajı kazanın!

Icon Dashboard 2

Haci Sayid deneyimi

Tatlının ötesinde, Haci Sayid’in ürünleri ile müşterinin deneyimini genişletin.

Icon Dashboard 3

Sektör deneyiminiz yok mu?

Merak etmeyin, sizi şubelerimizden birine sahip olmaya hazırlayan Franchise Ortağı eğitim programı sunuyoruz.

Icon Dashboard 4

Gelişmiş tedarik zinciri çözümleri

İşinizi geleceğe taşımak için daha fazla verimlilik ve üretkenlik sağlıyoruz!

Icon Dashboard 5

Zamanınıza değer veriyoruz!

Şubenizin yönetimi parmaklarınızın ucunda! Önemli görevlere odaklanmak için daha fazla zaman ayırabilmeniz için iş süreçlerinizi dijitalleştirdik.

Icon Dashboard 6

Takımınızı oluşturuyoruz

Ekibinizi başarı için eğitmek ve ilham vermek için tasarlanmış denenmiş ve kanıtlanmış eğitim programları sunuyoruz.

HEMEN BAŞVUR

Yılların üretim, satış ve işletmecilik tecrübesiyle yoğrulmuş olan HACI SAYİD, kendi deneyimlerini ve kârlı iş fırsatlarını yatırımcılarıyla paylaşarak öncelikli İstanbul ve yakın çevresinde yayılmayı hedefliyor.

Franchise Süreci

ENQUIRE ENQUIRE

BAŞVURU

Web sitemizde bulunan Franchise ön başvuru formunun online olarak doldurabilir ya da 0212 652 34 75 numaralı telefonla franchise departman yetkilisi ile görüşebilirsiniz.

APPLY APPLY

ONAY

Başvuru formunun bize ulaşmasının ardından en geç 2 gün içerisinde yatırımcı adayla telefonda ön görüşme ve değerlendirme yapılır. Değerlendirme sonucu olumlu olan başvurular için randevu tarihi belirlenir.

DISCOVER DISCOVER

TANIŞMA

İlk randevuda yatırımcı aday tanıtım dosyası verilip, Franchise şartlarımız ve işleyişimiz hakkında kısaca bilgi verilir. Yatırımcı aday formu doldurulur. Aday tanıma ve yatırım yapılması düşünülen bölge hakkında bilgi alınır.

DECIDE DECIDE

KONUM

Yatırımcı adayın yatırım yapma istediği bir bölge var ise bölgenin Hacı Sayid ’in Mağaza açma planları içerisinde olup olmadığı değerlendirilir. Bölge uygunsa emlak kriterlerimiz hakkında detaylı bilgi yatırımcı adayı ile paylaşılır ve emlak değerlendirilir.

DEVELOP DEVELOP

FİZİBİLİTE

Emlak değerlendirme sonucu olumlu olan emlak ve lokasyon için fizibilite çalışmasına başlanır. Fizibilite çalışması minumum 1 hafta sürer ve yatırım maliyetlerinden tahmini satış rakamlarına kadar birçok konuyu kapsar.

LAUNCH LAUNCH

AİLEMİZ

İyi niyet sözleşmesi sonrasında fabrika, genel merkez ve mağaza ziyaret programı yapılır. Uygulamalı olarak mağaza operasyonu ve diğer birimlerin çalışmaları hakkında detaylı bilgi aktarılır.

EMLAK EMLAK

EMLAK

Uygunluğuna karar verilen emlağın kira sözleşmesi yatırımcı tarafından imzalanır. Bu aşamada sözleşme maddeleri konusunda Hacı Sayid Hukuk Departmanı yatırımcıya destek verir. Emlak kiralama sözleşmesinin en az 5 yıllık ya da üstü olmasına dikkat edilir.

SOZLESME SOZLESME

SÖZLEŞME

Sözleşmenin imzalanması için gerekli evrak listesi yatırımcı ile paylaşılır ve evrakların tamamlanması istenir. Hacı Sayid franchise katılım bedeli tahsil edilir. 5 yıllık franchise sözleşmesi imzalanır.

PROJE ÇİZİMİ PROJE ÇİZİMİ

PROJE ÇİZİMİ

Hacı Sayid mimari ekibimiz, projenin bulunduğu lokasyonun derinlemesine analizini yaparak proje planlama aşamasında ihtiyaç duyulan verileri büyük bir titizlikle tespit eder. Mimari proje; dekorasyon, ekipman, inşaat ve resmi giderler başlığında ayrı ayrı fiyatlandırılır. Ödeme planı sunulur. Sunulan ödeme planı yatırımcı tarafından onayladıktan sonra inşaat sürecine başlanır.

EĞİTİM EĞİTİM

EĞİTİM

Uygulamalı eğitimler mağazalarda eğitim sorumluları tarafından devamlı kontrol edilerek sürdürülür. Personel mağaza açılmadan en az 20 gün eğitime tabi tutulur. Eğitim süreci mağaza açıldıktan sonra bölge müdürleri tarafından devam ettirilir. Hacı Sayid ’de eğitim hiç bitmeyen ve şirket için devamlılığı her zaman en ön planda olan bir konudur.

REKLAM REKLAM

REKLAM

Hacı Sayid tasarım ekibi tarafından; açılacak mağazaya özel hazırlanan çalışmalar baskılı hale getirilip teslim edilir. Açılış ya da sonrasında yapılacak pazarlama faaliyetleri belirlenip gerekli tasarımlar hazırlanır. Hacı Sayid üretim bölümü açılış için gerekli promosyon ürünleri hazırlar. Açılış tarihi belirlenir ve buna uygun duyuru çalışmaları yapılır.

AÇILIŞ AÇILIŞ

AÇILIŞ

Bölge müdürleri tarafından kontrol edilen mağazaya, açılış onayı aldıktan sonra ürün gönderimi yapılır. Açılış onayı için; mimari, ekipman, personel gibi konularda tüm süreçlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Açılış bölge müdürleri, eğitim ve operasyon ekibi ve yönetimin bizzat katılımı ile yapılır.

İstediğiniz yaşam tarzı, özgürlük ve finansal güvenliğin ilk adımı bir tık uzağınızda.

HEMEN BAŞVUR

Sıkça Sorulan Sorular

Franchising başarılı bir sistem midir?

UFRAD’dan alınan bilgilere göre; 6 yıllık istatistiklere bakıldığında, rekabetin acımasız olduğu bir ortamda sıfırdan bağımsız bir işletme kurmak başarı şansını çok düşürmektedir, bu nedenle küçük işletmelerin %62’si kapanmaktadır. Buna karşılık franchise işletmelerinde kapanma oranı %3, el değiştirme oranı ise %14 olarak gözlemlenmiştir. Franchise alanların %10’u ikinci işletmeyi %6’sı da üçüncü işletmeyi açmıştır.

Franchise giriş bedeli (Royality) nedir? Bu bedel karşılığı ne alıyorum?

Franchise giriş bedeli Hacı Sayid ismi ve markası adı altında faaliyette bulunulmasına hak tanır. İsim hakkı karşılığında herhangi başka bir işletmede bulunmayan bilgileri elde etme, belirlenmiş bir bölgede tek mağaza olma, tescilli isim ve logo kullanma, ürün, iş idaresi, satış, dekorasyon ve ekipman seçimi gibi birçok konuda avantaj sağlar.

Bu iş için deneyimli olmam gerekiyor mu?

Hacı Sayid size ve ekibinize bu sektörde uzman olmanızı sağlayacak her türlü eğitimi sağlamaktadır.

Bölgeleri neye göre belirliyorsunuz?

Yaşam yoğunlukları ve alışkanlıkları araştırılan lokasyonlarda yapılan fizibilitelere göre bayilere şözleşme içerisinde bölgesel koruma verilmektedir.

Franchise bedeli bölgeye göre değişiyor mu?

Hayır. Fakat işletme maliyetleri emlağın fiziki yapısı, büyüklüğü ve personel ihtiyacına göre değişebilir.

Franchise bedeli yatırıldığında fatura kesiliyor mu?

Evet. Fiyatlara KDV dahil değildir.

Hacı Sayid yatırıma maddi katkı sağlıyor mu?

Hayır. Ancak yatırım finansmanı ile ilgili bankalarla yapılmış olan görüşmeler neticesinde, genellikle yatırımcının tek başına bulabileceği finansmana kıyasla daha uzun vadeler ve daha düşük oranlar oluşabilmektedir.

Franchising sözleşmesi süreli mi? süresiz midir?

Sözleşmenin geçerliliği asgari 5 yıldır. Müteakip yıllarda franchising bedeli alınmamaktadır.

Franchise hakkımı satabilir ya da devredebilir miyim?

Evet. Önerilen yatırımcı adayı tarafımızdan onaylandıktan sonra tüm lisanslar çalışıyor durumda olsun olmasın satılıp devredilebilir. Ancak devir alacak yatırımcı, geçtiğiniz tüm değerlendirme aşamalarından geçmek zorunda olup, yeni bir sözleşme imzalamalı ve anlaşma koşullarına uymalıdır.