1968 yılında, Gaziantepli Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, baklava sektöründe işçi olarak çalışmaya başlarlar. Mesleğin tüm inceliklerini öğrenen kardeşler, 1983 yılına geldiklerinde bu sektörün klasik baklavacılık anlayışından sıyrılması gerektiği kanısına vararak kendi yollarını çizmeye karar verirler. Babaları Vahab Dinçerler’in önderliğinde, Şirinevler’de 20 m2’lik ilk dükkânlarını açarak hizmet vermeye başlarlar. Çok sevdikleri ve saygı duydukları büyük dedelerine ithafen dükkâna onun adını verirler ve bu adı günümüze kadar taşırlar.

Hayatınızın Her Anında!

"HACI SAYİD" Faaliyetlerinin ilk yıllarında baklava üretimi ağırlıktadır; fakat bu yola çıkma sebeplerini unutmayarak, sundukları lezzet çeşitliliğini günbegün artırırlar. Baklava sektörünün genç nesil üreticileri olarak amaçları, geleneksellikle modernliğin harmanlandığı bir marka oluşturmaktır. Genç kardeşler, sektöründe daha önce eşine rastlanmamış fikirler üreterek yeni atılımlarda bulunurlar. Kaliteli servis anlayışları, sundukları eşsiz lezzetler ve kurdukları müşteri yakınlığı sayesinde, kısa süre içinde hayal ettikleri gibi tanınır bir marka haline gelmeyi başarırlar. Baklavadan çikolataya, tatlı çeşitlerinden yiyecek menüsüne, pasta çeşitlerinden dondurmaya kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ile modern bir kafeterya hizmeti vererek 43 mağazaya ulaşırlar ve İstanbul’da yaygın şube sayısına sahip olurlar. 20 m2’lik alanda sevgi ve özenle çıktıkları yola, 2013’den beri 15.000 m2’lik yeni üretim yerlerinde devam etmektedirler. HACI SAYİD’in kurulduğu günden beri uyguladığı yüksek kalite standartları, hijyenik üretim prensipleri, ürün çeşitliliğini geliştirmeye ve eleman eğitimine verdiği önem, bugünkü başarısının gözle görülür nedenlerindendir.

Tüm çalışanlar arasındaki sevgi, saygı, eşitlik, güven, anlayış, dayanışma bağını oluşturacak ortamı sağlamak amacı HACI SAYİD’in çalışma ilkelerinin başında gelir. HACI SAYİD’e göre başarı, bireysel değildir. Takım çalışmasının önemine ve ekip ruhuna, bu ruhun kurumsal kalkınmaya yarayacağına inanır. Başarı dayanışmayla, dürüstlükle, saygıyla gelir. HACI SAYİD’i kocaman bir aile yapan da bu anlayıştır.

Yönetim Kurulu Başkanı:
BURHAN DİNÇERLER
Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı
Muhammet DİNÇERLER


Tahhüt edilen sermaye:12.000.000 TL
Ödene sermaye :12.000.000 TL

Şirketimizin Denetçisi Olarak
AG YEMİNLİ MÜŞAVİRLİK ve BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş. seçilmiş olup merkezi İstanbul, Batı Mah. Cavitpaşa Sk. No:5-5/3 Pendik-TÜRKİYE adresinde faaliyet göstermektedir.